رئیس سازمان فرهنگی شهرداری بندر بوشهر خبر داد:

برگزاری جایزه ادبی بوشهر در گستره‌ ملی

برگزاری جایزه ادبی بوشهر در گستره‌ ملی
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از آغاز به‌ کار جایزه‌ٔ ادبی بوشهر در گستره‌ٔ ملی خبر داد.
صادق سعیدی در این باره گفت: این جایزه که در واقع سومین دوره‌ٔ آن است و به صورت ۲سالانه برگزار می‌شود، پس از وقفه‌ای ۵ ساله دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.
سعیدی ادامه داد: این جایزه در بخش‌های داستان و شعر برگزار می‌شود و به نفرات برتر در بخش‌های داستان کوتاه منتشرنشده، مجموعه داستان کوتاه چاپ‌شده، رمان منتشرشده و منتشرنشده و شعر غیرکلاسیک منتشرنشده و مجموعه شعر منتشرشده و همچنین بخش ویژهٔ خلیج فارس و بوشهر جایزه اهدا خواهد کرد.
 
 رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بوشهر با بیان این‌که هدف از برگزاری چنین جایزه‌ای در سطح ملی معرفی ظرفیت و پتانسیل‌های مناسب شهر بوشهر برای فرهنگ‌دوستان ایرانی می‌باشد افزود: علاوه‌براین با توجه به این‌که بوشهر دارای بیشترین مرز آبی با خلیج فارس نیز می‌باشد و بنا بر ضرورت تقویت هویت ملی-بومی، اختتامیه جایزه‌ی روز دهم اردیبهشت ۹۸ و هم‌زمان با روز ملی خلیج فارس برگزار خواهد شد.
 
این مقام مسئول ادامه داد: مهلت ارسال آثار تا ۲۰ اسفند ۹۷ خواهد بود که این زمان قابل تمدید نمی‌باشد.
 
وی با اعلام این‌که فراخوان جایزه در روزهای پیشین منتشر شده و در آن، زمان‌بندی دقیق جایزه به‌همراه شرایط شرکت و میزان جایزه‌ها نیز مشخص شده خواستار مشارکت گسترده‌ٔ همه شاعران و داستان‌نویسان در نقاط مختلف ایران شد.
 سعیدی ضمن دعوت از بخش‌های مختلف برای برپایی باشکوه برنامه‌های فرهنگی از این قبیل اظهار امیدواری کرد که این جایزه بتواند در کنار معرفی بندر بوشهر، به اهداف حرفه‌ای خود پای‌بند باشد و به‌عنوان یک حرکت مستقل و پویا در مناسبت‌های ادبی مورد توجه قرار گیرد.
رئیس سازمان فرهنگی شهرداری در پایان، اعلام جزییات بیشتر این جایزه از جمله اسامی داوران را منوط به خبرهای تفصیلی‌تر آینده کرد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۴۲
تعداد بازدید : ۲,۶۵۳
کد خبر : ۳۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید