جستجو

هر شهروند یک شهردار

هر شهروند یک شهردار


از آنجایی که تخریب اموال عمومی هزینه‌های بسیاری را به مدیریت شهری تحمیل می‌کند، حفظ و نگهداری وسایل و امکانات عمومی در پارک‌ها و معابر عمومی یک وظیفه همگانی است و این عمل در واقع نشانگر احساس مسئولیت شهروندان در قبال دارایی‌ها و اموال شهری است که در این راستا بر خود لازم می دانیم از شهروندانی که در این خصوص همراه و همگام با مدیریت شهری تلاش می کنند قدردانی نماییم.

امکانات شهری برای استفاده عموم شهروندان است و همگان حق استفاده از این امکانات را دارند ولی متاسفانه بعضا مشاهده می شود که عده‌ای خاص و انگشت شمار با بی‌مبالاتی باعث تخریب تاسیسات و مبلمان شهری شده که ضمن ایجاد فضایی نامناسب، هزینه‌های مضاعفی را بر دوش شهر ومدیریت شهری می گذارند. 
شایسته است به منظور جلوگیری از تخریب اموال عمومی ضمن حراست و نگهداری از این اموال با مجموعه شهرداری در راستای اشاعه فرهنگ مناسب شهروندی و نگهداشت وسائل و تجهیزات و مبلمان شهری کوشاتر از قبل باشیم. 
همچنین ساماندهی و زیباسازی مکان‌های عمومی از وظایف عمده شهرداری می باشد و مدیریت شهری  نیز در قبال آن از عموم شهروندان انتظار همکاری دارد چرا که اگر این توجه و تعامل و همکاری در امور دوطرفه نباشد شهرداری به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد.
از طرفی با توجه به اینکه بخش عمده ای ازهزینه های اجرای طرح های عمرانی و مبلمان شهری از طریق پرداخت عوارض و مالیات و به عبارتی از جیب تک تک شهروندان عزیز ، هزینه می شود امید است تا علاوه بر احساس مسئولیت و حس تعلق خاطر به شهر، بیش از پیش در راستای نگهداشت تجهیزات و امکانات موجود در سطح شهر کوشا باشیم و این اموال را جزء دارایی های خود محسوب نماییم.   


هر شهروند یک شهردار
هر شهروند یک شهردار
هر شهروند یک شهردار
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۵۱۲
کد خبر : ۱,۵۹۶

اخبار مرتبط

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تمـاس با مـا

سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر
نشانی : خیابان شهید چمران
صندوق پستی: 1758
ایمیل : info@bufarhangi.ir

دفتر شهردار 33323329

شهرداری مرکزی :33337455

حراست : 33330817

نقشه